3 KADıNı öLDüREN CANININ KıZıNıN IFADESI ORTAYA çıKTı!

3 kadını öldüren caninin kızının ifadesi ortaya çıktı!

Manisanın Saruhanlı ilçesinde, 38 yılda 2 resmi nikahlı eşini öldüren, son olarak da birlikte yaşadığı Mutlu Menekşeyi (48) öldürüp, gömdüğü ileri sürülen Necati Akpınarın (58) kızı A.S.nin (32) ifadesi ortaya çıktı.

DHAnın haberine göre babasının Menekşeyi gömmesine yardım eden ancak daha sonra pişman olup, polise ihbarda bulunan A.S., "Eve döndüğümde bana da zarar verebileceğini düşündüğüm için sürekli evin balkonuna çıkıp, babam gelmiş mi diye kontrol ettim. Daha sonra, eşimi uyandırıp, yaşananları anlatım. Ardından da polise gidip, ihbar ettim" dedi.

Saruhanlıda yaşayan A.S., geçen yıl 31 Aralık saat 02.00 sıralarında eşiyle Saruhanlı Polis Merkezine gidip babası Necati Akpınarın birlikte yaşadığı Mutlu Menekşenin cesedini İstasyon Mahallesindeki evinin 50 metre ilerisindeki metruk bir eve gömdüğünü ihbar etti. İhbarla, bölgeye gelen polis ekipleri, metruk evde geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan araştırmada polis, çukurda Menekşenin cansız bedenine ulaştı. Başında darp izi bulunan ve öldürüldüğü anlaşılan kadının cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Mutlu Menekşe, memleketi Afyonkarahisarda toprağa verilirken, dini nikahla birlikte yaşadığı Necati Akpınar gözaltına alındı. İfade işlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Akpınar tutuklandı. Akpınarın 1984 yılında ilk eşi Emine Akpınarı bıçaklayarak, 2003 yılında ise ikinci eşi Fatma Akpınarı ütüyle yakarak öldürdüğü ortaya çıktı. Akpınarın 2020 yılında Covid-19 tedbirleri kapsamında şartlı tahliye edildiği, olaydan yaklaşık 1 ay önce de Mutlu Menekşe ile dini nikahlı yaşadığı öğrenildi.

"EŞİM ARIYOR DİYEREK BABASININ YANINDAN AYRILMIŞ"

Soruşturma sürerken 38 yılda 2si resmi nikahlı 3 kadını öldüren Necati Akpınarı ihbar eden kızı A.S.nin ifadesine ulaşıldı. İfadesinde, olay günü babasının kendisini aradığını belirten A.S., "Kızım, kadın kaçmış´ dedi. Ben de Borçlarını ödedin, kaçar tabii ki dedim. Eve gelmemi istedi. Akşam saatlerinde gittim. Eve girdiğimde, giriş kapısının bulunduğu odada Mutlu Menekşeyi yerde battaniye içinde üzerinin bir kısmı örtülü vaziyette olduğunu gördüm. Babam Bu kadın ölmüş dedi. Sen mi yaptın? diye sordum. İlaç içmiş dedi. Madem sen yapmadın birilerini çağıralım dedim. Vücudunda darp izi var. Bir daha cezaevine giremem diye karşılık verdi. Bunu arka tarafa götüreceğiz. Ben kaldıramam, yardım edeceksin diyerek beni tehdit etti. Kadını gömeceği çukuru gösterdi. Ardından da evin üst katında bulunan bavulları indirmemi söyledi. Daha sonra kadını battaniyeyle sürükleyerek evin dışına çıkarıp, babamın kazdığı çukura götürdük. Daha sonra Eşim beni arıyor. Şimdi buraya gelmesin, ben gideyim dedim. Babam da Sakin ol, git o zaman dedi. Korkudan kendimde değildim. Eve gittiğimde babamın bana da zarar vereceğini düşündüğüm için sürekli evin balkonuna çıkıp, babam gelmiş mi diye kontrol ettim. Daha sonra, eşimi uyandırıp, yaşananları anlatıp, babamı ihbar edeceğimi söyledim. 02.00 sıralarında polise gidip, ihbarda bulundum ve Menekşeyi gömdüğü yeri gösterdim" ifadelerini kullandı.

"BİRLİKTE YAŞADIĞI 3 KADINDA DA DARP İZLERİ VARDI"

Mutlu Menekşenin vücudundaki darp ve yanıklarla ilgili olarak ise A.S., ifadesinde şunları söyledi:

"Son bir haftadır bacaklarının ağrıdığını, bu nedenle yerinden kalkamadığını ve altına kaçırdığını söylediği için Mutlu Menekşeye hasta bezi aldım. Bu nedenle babamın evine rutin olarak gitmeye başlamıştım. Mutlu Menekşenin çene kısmı başta olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerinde morarma vardı. Sorduğumda, düştüğünü söyledi. Babama da Mutlu Menekşenin sırtındaki ve karnındaki yanıkları sordum. Duş aldığı suyun sıcak olmasından kaynaklandığını söyledi. Babam cezaevinden çıktıktan sonra birlikte yaşadığı 3 kadında da darp izleri vardı. Şikayetlerini geri çekmeleri nedeniyle babam ceza almaktan kurtuldu. Menekşedeki morluk ve yanık izlerinin oluşmasıyla alakalı bana ne söylendiyse inandım."

2023-03-27T08:11:48Z dg43tfdfdgfd