ÜST üSTE 6. KEZ EN IYI IşVEREN SEçILMENIN SıRLARı

Çalışanlarını geleceğe daha donanımlı hazırlamak amacıyla hayata geçirdiği eğitim ve kariyer modeli “Gelişim Mutfağı”, esnek yan haklar uygulaması “Sepetim”, çalışanların interaktif iletişim platformu “İyi ki Mobil Uygulaması” ve çalışanların yönetime giden sesi “Önce Çalışan Meclisi” gibi insan kaynakları uygulamaları, Kuveyt Türk’ün altıncı kez Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında yer almasını sağladı. Kuveyt Türk, Great Place to Work Enstitüsü (GPTW) tarafından Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023 Ödülleri’nde “1000+ Çalışan Sayısı” kategorisinde “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesine girdi.

Kuveyt Türk’ün teknoloji iştiraki Architecht de “500+ Çalışan Sayısı” kategorisinde üst üste dördüncü kez Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesine adını yazdırdı.

ÖNCE İNSAN ÖNCE ÇALIŞAN

GPTW ödülünü değerlendiren Kuveyt Türk İnsan Kaynakları Grup Müdürü Semih Sel, şöyle konuştu:

“Kurum kültürünü geliştirerek sürdürülebilir kılmanın ve çalışanları mutlu etmenin sırrı insanı odağa almaktan geçiyor. Bu kapsamda ‘önce insan - önce çalışan’ anlayışıyla hareket ederek yenilikçi ve özgün insan kaynakları uygulamaları geliştirmeye gayret ediyoruz. Eğitim ve kariyer fırsatları sunuyor, esnek yan haklar ve özel insan kaynakları uygulamalarıyla çalışan memnuniyetinin odağa alındığı bir süreç izliyoruz. Bugüne kadar sektörde bir ilk olan eğitim ve kariyer modeli Gelişim Mutfağı, esnek yan haklar uygulaması Sepetim, hibrit uygulamalı eğitim platformu Kuveyt Türk Akademi, işe alım süreçlerindeki MT ve D3 gibi özgün uygulamaları hayata geçirdik. Yakın dönemde ise performans değerlendirme sürecimizi yenileyerek Değerlerle Performans Yolculuğum uygulamasını başlattık. Kurum ve çalışan hedefinin uyumuna, sonuç yerine sürece odaklanılmasına, ekip ruhunun kuvvetlendirilmesine, gelişim odaklı sürecin dizayn edilmesine daha fazla önem veriyoruz.

DİJİTAL ASİSTAN PALMİ YANITLIYOR

Son dönemdeki yeni ve özgün projelerimizden biri de dijital asistan Palmi oldu. Dijital yolculuğun bir parçası olarak çalışanlarımızın hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Palmi, iş hayatına dair çalışanlarımızın sorularını anında yanıtlıyor. Geliştirdiğimiz özgün ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarının bir neticesi olarak çeşitli ödüllere layık görülüyoruz.

DEPREM SONRASI YANLARINDAYDIK

Milletçe Kahramanmaraş depremlerinin derin üzüntüsünü yaşadık. Depremin yaralarını birlikte sarmak için yoğun gayret gösterdik. Afet bölgesindeki çalışma arkadaşlarımız ve aileleri için imkânlarımızı seferber ettik. Aileleriyle birlikte deprem bölgesi dışında konaklama imkânı sunduk, acil durum desteğinde bulunduk. Depremde evi yıkılan veya ağır hasar alan çalışanlarımız için prefabrik ev çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

ADİL ÜCRET POLİTİKASI

Kuveyt Türk İK Grup Müdürü Semih Sel uygulamaları anlatırken şöyle dedi: “Kuveyt Türk olarak, çalışanlarımızın adil ücret politikasıyla refah içinde, kapsayıcı ve mutlu oldukları bir işyerinde çalışmalarını önemsiyoruz. Çalışanlarımızın sürekli kendilerini geliştirmelerine yönelik fırsatlar sunuyor, yan haklar ve özel insan kaynakları uygulamalarıyla çalışan memnuniyetinin odağa alındığı bir süreç izliyoruz. Salgından önce gündemimizde olan hibrid çalışma modelimiz Ferah Esnek Çalışma uygulamamızı salgın sürecinde hayata geçirdik. Bu uygulamayla görev tanımı uygun olan çalışma arkadaşlarımıza haftanın 3 günü, yıllık izinleri sonrası ve Ramazan ayında tamamen uzaktan çalışma imkânı sunarken, tüm çalışma arkadaşlarımıza esnek çalışma saatleri imkânı tanıyoruz.”

2023-05-26T04:03:14Z dg43tfdfdgfd