BU HAFTA NE YAPSAK? 27 MAYıS 2023 AJANDASı

Tiyatro, seminer, konser ve etkinlikler... Bu hafta ne yapsak diyenlere işte 27 Mayıs 2023 ajandası.

FALSTAFF OPERASI AKM'DE

Giuseppe Verdi'nin son başyapıtı 'Falstaff' operası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi performansıyla AKM'de sanatseverlerle buluşuyor. Bugün 20.00'de AKM Türk Telekom Opera Salonunda sahnelenecek olan eser, Verdi'nin dramatik ve trajik opera bestelerinden muziplikler, gülünçlükler ve nükteler barındırmasıyla ayrılıyor.

ÖDÜLLÜ FİLMLER GÖSTERİMDE

Atlas 1948 Sineması, merakla beklenen bağımsız filmlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Özcan Alper'in yönetmenliğini yaptığı, Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Taner Birsel, Pınar Deniz, Sibel Kekili gibi önemli isimlerin rol aldığı 'Karanlık Gece', 25 Mayıs ve 30 Mayıs tarihlerinde 13.00 ve 21.15 seanslarında Atlas 1948 Sineması'nda. Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali'nde en iyi ilk filme verilen Altın Kamera ödülünü kazanan Savaş Atı ise 30 Mayıs 18.30'da sinemaseverlerle buluşacak.

YBY WOODS'TA YILDIZLAR GEÇİDİ

Kemerburgaz Kent Ormanı'nda, gökyüzünün altında, birçok kültür sanat ve eğlence deneyimlerine imza atmaya devam eden YBY Woods, haziran ayında konser ve gösteri şölenine hazırlanıyor. 2 Haziran'da Mark Eliyahu, 3 Haziran'da Fatma Turgut, 4 Haziran'da Evrencan Gündüz ve Yüksek Sadakat, 16 Haziran'da Cem Adrian, 17 Haziran'da Kaan Sekban ve 18 Haziran'da Suat Suna İstanbul'un en büyük sahnesi YBY Woods'ta müzikseverlerle buluşacak.

ÖZEL BİREYLER EĞLENİRKEN ÖĞRENDİ

İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) ve U-BOX 15 Mayıs'ta gerçekleştirilen anlamlı etkinlikte bir araya geldi. Zihinsel olarak farklı bireylerin hayatın her alanında yer alabilmeleri için 33 yıldır faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu İZEV ve Yüksek İç Mimar Nursema Öztürk'ün ünlü tasarımı olan ve sınırsız yaratıcılık sağlayan U-BOX ahşap bloklarla eğlenceli bir etkinlik düzenlendi. Nursema Öztürk'ün kurucusu olduğu birleştirici platform Tasarım Parkı organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinlikte özel gereksinimli bireyler U-Box'lar ile sınırsız yaratıcılığın tadını çıkarırken eğlenerek öğrenmenin önemi vurgulandı. Her yaş grubuna hitap edecek şekilde özel olarak tasarlanan U-BOX'lar, çözüm üretme kabiliyetini geliştirmeye ve konsantrasyonu artırmaya yardımcı oluyor. U-Box yaratıcı bloklar aynı zamanda hiperaktiviteli ve disleksili bireyler için de alternatif oyun seçenekleri olarak sunuluyor.

2023-05-27T04:03:56Z dg43tfdfdgfd