NEFES AçıCı KREM GöBEK YAğıNı YAKıYOR! 4 MALZEMELI KARışıMı STREç FILMLE KENDINIZE SARıN

Vicks kremi ismini mucidinden alır. Yakıcı özelliği olan bu krem ferahlık sağlar. Genelde nefes açıcı olarak kullanılır. Peki vicks kremli göbek yağını eriten krem nasıl hazırlanır?

Vicks içerisinde bol miktarda mentol bulunur. Burdaki mentol yağ eritmede yardımcı olur. Cilt bakım problemlerine iyi gelen vicksin zayıflamadaki rolü ne? İşte yanıtı...

Streç filmle sarılan göbek bölgesi terledikçe kilo verilir. Peki bu yakıcı krem nasıl uygulanır?

GÖBEK ERİTMEK İÇİN VİCKS NASIL KULLANILIR?

Vicks VapoRub 1890 yılından beri satışta olan bir krem. Vicks kremin o kadar çok kullanım alanı var ki şifası saymakla bitmiyor: öksürüğü kesiyor, ağrıları gideriyor, tırnak mantarını yok ediyor, saçtaki kepeğe iyi geliyor, ciltteki çatlakları onarıyor. Vicksin bir diğer ilginç kullanım alanımı da göbek eritmeye yardımcı olması. Yok artık dediğinizi duyar gibiyiz. Evet kulağa ilginç gelse de Vicks krem göbek eritiyor. Nasıl mı? Buyurun devam edelim:

Step to Health Dergisi, Vicks VapoRub'ın aktif bir bileşeni olan kafurun, mide de dahil olmak üzere vücudun belirli bölgelerinde yağ yakımını uyarmak için kullanılabileceğini ortaya koyuyor.

Vicks ile göbek eritmekte en basit yöntem olan vicks ve streç film kullanımıdır. Göbek bölgenize vicks sürün ardından streç filmle birkaç kez streç film belinizi de dolayacak şekilde sarın. Bu şekilde yürüyüş yapabilirseniz göbek eritmekte daha etkili olacaktır. Ayrıca göbeğinize vicks sürdükten sonra birkaç saatten fazla streç filmle durarak daha fazla terleyip daha çok göbek eritebilirsiniz.

Vicks ile göbek eritmek için bir diğer yöntem şöyledir:

Gerekli Olan Malzemeler

Vicks

Kafur

Karbonat

Hazırlanışı

Bir kaseye 1 yemek kaşığı vicks, 1 tatlı kaşığı karbonat ve 2 çay kaşığı kadar kafur ekleyip karıştırın.

Bu karışımı karın bölgenize ya da inceltmek istediğiniz bölgeye mesela bacak bölgesine sürün. Ardından streç filmle bölgeyi sarın.

1-2 saat bu şekilde bekledikten sonra çıkarabilirsiniz. Haftada 2 kez bu işleme devam ettiğinizde göbek yağlarınızın günden güne eridiğine şahit olacaksınız.

VİCKS GÖBEK ERİTMENİN ZARARLARI NELERDİR?

Vicks ile göbek eritme genel anlamda güvenli bir yöntem. Ancak özellikle cildi hassas olan kişilerde bu yöntem sonucunda şu yan etkiler ortaya çıkabilir:

Midede Yanma Hissi

WebMD'ye göre, bazı kişiler cildi için Vicks VapoRub kullandıktan sonra ciltte yanma ve karıncalanma hissi bildiriyor.

Kontakt Dermatite Yol Açabilir

Vicks VapoRub'ın mideye uygulanması kontakt dermatite neden olabilir.

Kaynak: Mavikadın.com

2023-05-26T13:33:43Z dg43tfdfdgfd