Eğlence

Trending:


Bölünme fikrine alışıyor muyuz?

Bazıları onun gündeme gelmek için özellikle çıkıntılık yaptığını ileri sürse de ben yıllar içinde Doğu Perinçek'in ısrar ettiği çoğu konuda hep haklı çıktığını gördüm. 'Ermeni soykırımı', 'Kıbrıs' ve 'FETÖ yapılanması' gibi başlıklar bunların bazıları. Kavga her patladığında da peşin hükümlü olmamak adına kendisine kulak verilmesi gerektiğini düşün...


Ünlü oyuncu yeni yaşını böyle karşıladı... Köy meydanında toplu doğum günü

Ünlülerin hayatlarında mutlu bir olay olduğunda kutlamaları da gösterişli oluyor... Düğünleri, çocuklarının doğum günleri ya da kendilerinin bir yaş daha aldığı gün...


Beren Su 13 yaşındaydı... Asansörde ölüm!

Beren Su 13 yaşındaydı... Asansörde ölüm! Ankarada yürek yakan olay, dün saat 16.00 sıralarında Sincan ilçesinde yaşandı. Beren Su Bolat (13) ailesiyle birlikte misafirliğe gitti. İKİ ARKADAŞ ASANSÖRDE MAHSUR KALDI DHAda yer alan habere ve iddiaya göre Beren Su Bolat, arkadaşıyla asansöre bindi. Bolat ve arkadaşı, 5 ve 6ncı katlar arasında duran as...


Aldığı kilolar yüzünden sevgilisinden bile ayrılmıştı: Siyah mayolu tatil keyfi

Ünlüler dünyasında özellikle de kadın yıldızların en büyük sorunu fiziksel görüntüleri... Geçip giden yılların yüzlerinde bıraktığı izler bir yana bir de kimi zaman kilo almaları, onlar için dünyayı bir tür zindana çeviriyor. Bırakın ortak iş yaptıkları ajansları hayranları bile sosyal medyadan kelimeleriyle onları yaralayabiliyor.


Mesleğini duyan ondan kaçıyor

Samsun'da 30 yıllık mezar ustası, mesleğinin zorluklarından bahsederek, "Mezarcıyım deyince ‘ağabey benden biraz uzak dur' diyorlar" dedi.


Haliç’te selfie çekerken düşen genç kız hayatını kaybetti

İstanbul Haliç Metro Köprüsü üzerinde denize düşüp tekne ile kurtarılan genç kız hayatını kaybetti.


Baba ile kızı el ele verdi! 1,5 asırlık kemer köprü ortaya çıktı

Hemşin’e bağlı Akyamaç köyüne ailesiyle tatile gelen 4 çocuk babası ressam Serdar Abay, yıllar içinde ot, sarmaşık ve yosunla kaplanıp, ormanın içinde atıl kalan yaklaşık 150 yıllık taş kemer köprüyü temizlemeye karar verdi. Gözle görünmeyecek halde olan köprü temizliği için kolları sıvayan Abay’a, ortaokul öğrencisi kızı Behice Betül Abay da yardım etti. Ellerine aldıkları fırça, kürek ve kazmayla temizlik yapan baba kız, köprüyü ot ve...


Yüksek fiyatlı telefon kullanıcılarını kıskandırabilecek detaylara sahip

Redmi 13, büyük bir ekrana sahip ve bu ekran, özellikle iç mekân deneyimlerinde güzel görüntüleme kalitesine sahip. 108MP ana kamerası, iyi ışıklı ortamlarda güzel fotoğraflar için yardımcı. Ve tabii 33w hızlı şarj destekli 5030mAh pil.


Kolon kanseri patlaması! Batılı beslenme bağırsağa zarar

Batılı beslenmenin bağırsaktaki faydalı bakteri çeşitliliğini azalttığı ve obeziteyle ilişkilendirilen Bacteroides türlerinde patlamaya yol açtığı ortaya çıktı. AKDENİZ TARZIİYİ Bağırsaktaki kronik iltihaplanmanın hücrelerde zararlı mutasyonlara yol açarak kanser riski yarattığı vurgulandı. Aşırı işlenmiş gıdaların da iltihaplanmayı tetiklediği belirtildi. Araştırmada, sebze, meyve, bakliyat ve zeytinyağı zengini Akdeniz diyetini uygulayanların,...


Kuma gömülü abisini besleyen çocuk

Denize abisi ile birlikte giden çocuk, abisini kuma gömdü. Abisi bir şeyler yemek isteyince böyle bir görüntü ortaya çıktı.


Hiper yorgun olabilirsiniz! Milliyet'e konuşan uzmanlar uyardı: Bu belirtilere dikkat

Didem Seymen / İSTANBUL - Hiper yorgunluk, tıbbi bir terim olmasa da son dönemde sıkça gündeme geliyor. Hiper yorgunluğun, kronik yorgunluğun ötesine geçen, dinlenmeyle önemli ölçüde iyileşmeyen, aşırı, şiddetli ve kalıcı bir bitkinlik şekli olduğu belirtiliyor. İngiltere’de yayınlanan yeni bir araştırma, İngilizlerin yüzde 55’inin kendilerini aşırı yorgun hissettiklerini ve 25-34 yaş arasındaki kişilerin ise yüzde 65’i hiper-yorgunluk olarak...


‘Zombi’ gibi görünen bağımlı kadın ortalığı birbirine kattı

Adana'da uyuşturucu madde etkisindeki bir kadın sokak ortasında rezillik çıkarttı. Kadın polis nezaretinde hastaneye kaldırıldı.


60 derecede 'Ekmek' parası mesaisi

Elazığ'da hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu günlerde fırıncılar, 300 derecelik fırınlarda ekmek pişiriyor. Zorlu hava şartlarına rağmen fırın ustaları, ekmek parası kazanmak için çalışıyor.


Dünyaca ünlü Ilıca Plajı’na üst üste 5. kez mavi bayrak

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından, kıyıların korunmasını sağlamak amacıyla her yıl verilen mavi bayrak, bu yılda dünyaca Ilıca Halk Plajı'na üst üste 5. kez verildi. Ilıca Plajı dışında, 12 plaj ve 3 marina da mavi bayrak için hak kazandı.


İstanbul'da yağmur etkili oldu

Kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul'da Meteroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından yağmur kendisini gösterdi. İstanbul'da hava sıcaklığı 39 derecenin üzerine çıkmıştı. Bugün Meteroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından Beyoğlu Piyalepaşa'da yağmur etkili olmaya başladı. Bir anda bastıran sağanak yağmur kısa süre etkisini kaybetti.


Sağlık Müdürlüğünden temel ilk yardım eğitimi

DÜZCE(İHA) – Düzce Sağlık Müdürlüğü tarafından erişkin, çocuk ve bebeklerde temel yaşam desteği, ilk ve acil yardımlar, acil durumlarda yapılması gereken müdahaleler ve acil taşıma teknikeri konusunda eğitim verdi.


Kadına saldıran Rottweiler cinsi köpeklerin sahibi hakkında karar verildi

Niğde'de, evine giderken önünden geçtiği fabrikadaki Rottweiler cinsi 2 köpeğin saldırdığı Meryem Birol'un (54) tedavisi sürerken, gözaltına alınan hayvanların sahibi H.K. ise serbest bırakıldı.


Pandemi asist yaptı, golü yapay zekâ attı... Son yıllarda ‘işler’ değişti

Bildiğimiz kalıpların yıkıldığı, geleceğe farklı bir noktadan bakmak zorunda kaldığımız bir çağı yaşıyoruz. Pandemi ve onu izleyen yapay zekâ döneminin etkisiyle artık 5 yıl önce tahmin bile edemeyeceğimiz mesleklerden bahsetmeye başladık.


Yeni aşk mı? Hande Doğandemir'den kafa karıştıran paylaşım

Uzun süredir aşk hayatında kimse olmayan Hande Doğandemir, sosyal medyada yaptığı paylaşımla akılları karıştırdı.


“Sırf yerleşmek için istemediğiniz üniversiteleri yazmayın”

Üniversite adayları için tercih süreci yarın başlıyor. Psikolog Nizam Aydın, öğrencilerin istemedikleri üniversiteleri ve bölümleri üniversiteye yerleşmiş olmak için tercihler arasına yazmamaları gerektiğini belirterek, başarı sıralamasına göre tercih yapmanın önemine değindi.


Pakistan'daki deniz kirliliği deniz yaşamı için 'ölü bölgeye' neden oldu

Her gün 16 bin ton katı atık üretilen Pakistan'ın Karaçi kentinde bu atıkların neredeyse tamamının denize karışması bölgede deniz yaşamı için 'ölü bölgeye' neden oldu. Pakistan'ın Karaçi kenti açıklarına atılan günde en az 500 milyon galonluk atık, deniz yaşamının 'ölmesine' neden oluyor. Bölgede balıkçılık yapan Pakistanlılar, deniz kirliliğine alıştıklarını dile getiriyor.


Mersin'de aşırı sıcaklar ejder meyvesi hasadını geciktirdi

Mersin'in Silifke ilçesinde ejder meyvesi olarak bilinen pitaya bahçesinde, aşırı sıcaklar nedeniyle hasatta gecikme yaşandı. İkinci hasat için çiçek açan ejder meyvesine üreticiler büyük bir özveri ile bakıyorlar.


Çekimleri tamamlandı

Çekimleri tamamlandı Yapımını SugarWorkz - TAFF Picturesın üstlendiği, yönetmenliğini Murat Şekerin yaptığı Çakallarla Dans 7 filminin çekimleri tamamlandı. İstanbulda başlayan çekimlerine İzmirde devam eden ekip Paydos dedi. Türk sinema tarihinin en uzun soluklu serilerinden biri olan ve 2010 yapımı ilk filmden bu yana izleyicilerden ilgi gören Ça...


Kayseri’de kuraklığın fotoğrafı

Kayseri'nin doğal güzellikleriyle simge haline gelen Erciyes Dağı eteklerinde bulunan, başta kamp turizmi ve yaylacılar olmak üzere birçok misafir ağırlayan Tekir Göleti kurudu.


Fileye dolanan bir buçuk metrelik yılanı kurtaran itfaiyeci, yılana su içirdi

Hatay'ın Erzin ilçesinde bir evin kiler kısmında fileye dolanan bir buçuk metrelik kara yılan, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. İtfaiyeci, yılanı kurtardıktan sonra su içirerek doğal yaşam alanına bıraktı.


UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Bern şehri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İsviçre’nin başkenti Bern doğal güzelliği ile ortaçağ atmosferini koruyan dar sokakları, taş binaları, Aare Nehri ve ünlü saat kulesi, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.


Araştırma: Baba olduktan sonra erkeklerin beyni değişiyor

Yapısal beyin değişiklikleri üzerinde çalışan Psikoloji Profesörü Darby Saxbe öncülüğünde yürütülen çalışmada, ilk çocuklarının doğumundan önce ve sonra 40 yeni baba üzerinde beyin görüntüleme yapıldı.


Marmaris’te çadır kamplarına rağbet devam ediyor

Fiyat uygunluğu ve doğa ile baş başa tatil geçirmek isteyenler çadır tatili planlarına devam ederken Muğla'nın Marmaris ilçesindeki çadır kamp alanları ülkenin her şehrinden gelen misafirleri ağırlamaya devam ediyor.


Balık: Günlük Burç Yorumları - 24 Temmuz

Balık: 24 Temmuz günün genel burç yorumları şöyledir


Eski eşten şoke eden plan! Kendi selasını duyan kadın dehşete düştü

Edinilen bilgiye göre, Tuğçe E. ve Zafer Kufacı çifti 6 yıl önce dini nikah yaparak evlendi. Bir buçuk yıl önce şiddetli geçimsizlik ve eşinin madde kullandığı iddiasıyla Tuğçe E., eşini terk ederek çocuğuyla birlikte ailesinin yanına gitti. Sürekli eski eşi Zafer Kufacı tarafından ölüm mesajları aldığını iddia eden Tuğçe E. son olarak dün daha büyük bir şok yaşadı. İlginizi Çekebilir Oturduğu mahallede bulunan camiden öğlen vakti kendisinin...


Adana'da kilosu 10 liradan satılacak! Cinsellikten kalp sağlığına kadar birçok faydası var

Adana'nın Kozan ilçesinde 600 rakımlı kıraç arazilerde köylüler tarafından üretimi yapılan keçiboynuzunda hasat başladı. 40 dereceyi aşan sıcaklarda keçiboynuzu, harnup ağaçlarından büyük emekle tek tek toplanıyor.


Cuckoo Fragman (2)


İkizlere hamile kadın banyoda ölü bulunmuştu! Beraat eden eş ile ilgili flaş gelişme

Buldan'a bağlı Yeni Mahalle'de 11 Mayıs 2022 tarihinde meydana gelen olayda; 2 çocuk annesi ve ikiz bebeklere 5 aylık hamile Hatice Çaltı (43), öğlen okuldan dönen ve ilk evliğinden olan kızı tarafından banyo küvetinde hareketsiz bir şekilde yatarken bulundu. Açık olan suyu ve şofbeni kapatan çocuğun yardım talebi üzerine eve gelen sağlık ekipleri, başından yarası olan Hatice Çaltı'nın hayatını kaybettiği belirledi. Cumhuriyet savcısının...


Sedef Batı Tatilde ipin ucunu kaçırmayın! Kaynağı belli olmayan su ve buz tüketmeyin

Tatilde çoğumuzun beslenme rutini ve alışkanlıkları değişir. İstisnalar olsa da ‘Nasıl olsa tatildeyiz eve dönünce düzene sokarız’ diye ipin ucunu kaçırıyor, normalde yemediğimiz şeyleri beslenmemize dahil ediyoruz. Tabii bu düzenin aniden değişmesi, vücudumuzun dengesini de bozuyor. Ayrıca hijyenik koşulların eksikliği, yetersiz su tüketimi, saklama koşulları gibi pek çok etken bağırsak floramızın dengesini bozabilir ve tatilimiz zehir olabilir.


Bahçelievler'de tabut sitesi! Kiralar 10 bin lira ile 15 bin lira arasında... 'Oturmaya devam edeceğiz! Korkunun ölüme faydası yok'

Bahçelievler'de 30 yıllık 104 daireli sitenin tehlikeli görüntüsü dikkat çekti. Yüzlerce kişinin yaşadığı 4 bloklu sitede dış cephelerde derin çatlaklar, zemin kısımlarında ise boşluklar oluştuğu görüldü. Binaların eğimli duruşu ve bakımsız haline rağmen kiraların da 10 bin lira ile 15 bin lira arasında değiştiği öğrenildi. Ev sahibi Cafer Sayan, 'Oturmaya devam ediyoruz, nereye gideceğiz? Korkunun ölüme faydası yok.' şeklinde konuştu.


36 yıldır oturarak uyuyan adam: “Herkes yattıktan sonra gece çocuk gibi ağlıyorum”

Eskişehir'de yaşayan Muzaffer Işık, KOAH hastası olduğu ve yattığında nefesi kesildiği için 36 yıldır oturarak uyuyor. Durumdan muztarip olan Muzaffer Işık, “Herkes yattıktan sonra gece çocuk gibi ağlıyorum, ‘Allah'ım ben de şöyle yatsam ve bir uyusam' diye dua ediyorum” dedi.


Sokaktaktan geçenlerin korkulu rüyası: Çağlayan'ın 'Gri Aslanı'

Kağıthane Çağlayan'da yaklaşık 2 senedir kaldırımda duran bir kedi vatandaşları adeta canından bezdirdi. Esnaf tarafından “Gri Aslan” lakabı konulan kedi, yoldan geçen köpeklere saldırdı. Zaman zaman vatandaşlara da saldıran kedi, hem köpeklere hem de sahiplerine korku dolu anlar yaşattı. Kimsenin yaklaşamadığı kedinin hamile olduğu anlaşıldı. Geçtiğimiz günlerde doğum yapması için esnaf tarafından kaldırımdan götürülen kedi, sağlık 3 yavru kedi...


Eğirdir'de binlerce ölü kabuklu su canlısı kıyıya vurdu

Türkiye'nin en büyük tatlı su göllerinden, Isparta'nın da içme suyu kaynağı olan Eğirdir Gölü'nde aşırı kirlilik ve buna bağlı yaşanan su bitkileri ile su yosunlarının göl yüzeyini kaplaması, gölün oksijen oranının düşmesi, birçok su canlısının kitlesel ölümüne yol açtı. Hem kötü koku hem de görsel kirlilik oluşturan göl yüzeyindeki su bitkileri ve su yosunlarının battaniye gibi örtmeye başladığı gölün kıyılarında, göl ekosistemi için çok önemli...


İshal olmamak için bunlara dikkat

Özel Ümit Batıkent Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Uluğ, yaz aylarında ishal olmamak için dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.


Bulgaristan’dan getirip Trabzon’da üretmeye başladılar

Trabzon'da bir kadın girişimci Ortahisar ilçesi Geçit mahallesinde 6 dönüm arazi üzerinde kurduğu tesiste, Bulgaristan'dan getirdiği ekonomik değeri olan anaç ve yavru kara salyangozlar üretiyor. Kara salyangozları kozmetikten ilaç sanayine kadar geniş bir alanda kullanılıyor.


Prof. Dr. Özlü'den 'yaz ishali’ uyarısı: Böbrek yetmezliği, kalp yetmezliğine neden olabilir

Prof. Dr. Tevfik Özlü, yaz aylarında açıkta satılan gıda ve içeceklerin tüketilmesiyle artan ishal vakalarına ilişkin uyarıda bulundu. Prof. Dr. Özlü, "Bebeklerde tehlikeli olabilir. Böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği gibi kritik hastalarda da ciddi komplikasyonlara yol açabilir” dedi.


Doğu'nun yaylalarında sobalar hiç sönmüyor

Kış mevsiminin çetin ve uzun geçtiği kentlerin başında gelen Ardahan, Muş ve Van'da yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlar, yazın da serin hava nedeniyle soba yakarak ısınıyor.


Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’ne yılın ilk 7 ayında ziyaretçi akını

Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi, yılın ilk 7 ayında 242 bin ziyaretçi ağırladı.


Sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi ne oldu? Sokak köpekleri toplatılacak mı?

Son dönemlerde gündemde olan sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi merak ediliyor. Teklifin amacı, sokak köpeklerinin toplatılması mı yoksa farklı bir düzenleme mi getiriliyor? Detaylar haberimizde.


Gaz sancısı şikayetiyle gitti, karnından 20 kiloluk kitle çıktı

Konya'da, karın ağrısının gaz sancısından kaynaklandığını düşünerek hastaneye giden Fadim Ülger'in karın bölgesinden 20 kilogram ağırlığında kitle çıkarıldı.


Nothing Phone (2a) modelinin Plus sürümü geliyor

Daha geçtiğimiz hafta yeni bütçe dostu telefonu CMF Phone 1’i piyasaya süren şirket, bu ay bitmeden yeni bir telefon daha çıkarmaya hazırlanıyor.


Kazakistan'da 6 yaşındaki Müslim’in doğduğundan beri uzattığı saçı merasimle kesildi

Kazakistan’da doğduktan sonra erkek çocuklarını nazardan korumak için başının arka kısmında bırakıp ördükleri "aydar saç" geleneği kapsamında uzatılan 6 yaşındaki Müslim’in saçı, düzenlenen sünnet etkinliğinde kesildi.


Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının 4. yılı... 'Zincirlerin kırıldığı gün'

Ayasofya-i Kebîr Cami-i Şerîfi, 4 yıl önce bugün yeniden ibadete açıldı. Erdoğan Dijital Medya'dan yapılan paylaşımda, 'Zincirlerin kırıldığı günün 4'üncü yıl dönümü...' ifadeleri kullanıldı.


Fırıncıların ocak başında zorlu çörek mesaisi

Kahramanmaraş'ta fırıncı ustaları bir yandan sıcak havalarla mücadele ederken diğer yandan fırının önünde zor şartlar altında Maraş çöreği yapıyor.


Yaşanan sellere ve afetlere rağmen dere yataklarında yapılaşma devam ediyor

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde geçmişten bugüne yaşanan sellere ve afetlere rağmen dere yataklarındaki yapılaşma devam ediyor.